Tipy, rady, novinky

Trápí vás někdo?

Začněme zhurta :-). Trápení je osobní volbou. Pokud jej prožíváte, ostatní lidé za něj nenesou a ani nemohou nést vinu nebo odpovědnost! Je to jen nepatřičný úhel pohledu, který z vlastního trápení obviňuje druhé a dotyčnému utváří trvalý negativní a bezmocný emoční stav.

Mohu se za sebe postavit?

Váháte, zda se můžete za sebe postavit? Nejste si jisti, zda máte právo dělat, co byste chtěli? Přemítáte, jestli si můžete troufnout na rozhodnutí, které cítíte, že potřebujete a které by bylo pro vás dobré už konečně udělat?  Volá vaše duše pro změně? Po svobodě? Chystáte se už dlouho vykročit za souladem s vaším já?

Seriál: Zůstaňme zdraví… díl 2. PÉČE O SEBE

Chcete-li žít sami v klidu a spokojenosti a současně být prospěšní pro své okolí, pro partnera, rodinu, známé nebo pomáháte-li i dalším lidem, nezapomínejte u toho na sebe! Tuším některé námitky, že nyní není čas na sobeckost a že je tu hodně potřebných, kteří jsou na pomoci okolí závislí. Ano, to je pravda. Ale chcete-li pomáhat kvalitně a dlouhodobě a sami mít z vykonané pomoci radost, je potřeba mít dobře dobitou vlastní baterii, abyste měli z čeho brát pozitivitu, energii, sílu, chuť i vytrvalost.

Seriál: Zůstaňme zdraví… díl 1. PŘÍTOMNOST

Shodneme se na přání, cítit se v životě dobře? Pro začátek je důležité si odpovědět na otázku, KDY se vlastně můžeme jakkoliv cítit? Kdy vnímáme své emoce? Ve kterém čase? Může to být včera nebo pozítří? Za rok? Ne :-), je to vždy teď, jedině v přítomnosti.  I když myslíme na minulost nebo na budoucnost, pocity z takového myšlení zažíváme opět jedině nyní.

Top