Tipy, rady, novinky

Kdy přichází ten pravý/pravá?

Toužíte po tom pravém či pravé a jste sami? Nebo opakovaně zažíváte nenaplňující vztahy? Očekáváte, že s partnerem či s partnerkou budete šťastnější, spokojenější, budete mít smysluplnější a bohatší život? Že věci budou jednodušší? Pokud už máte zkušenost, že se to ne a ne stát nebo se to sice občas stane, ale jen na nějaký krátký čas, pojďme se podívat, kde je zakopaný pes.

Trápí vás někdo?

Začněme zhurta :-). Trápení je osobní volbou. Pokud jej prožíváte, ostatní lidé za něj nenesou a ani nemohou nést vinu nebo odpovědnost! Je to jen nepatřičný úhel pohledu, který z vlastního trápení obviňuje druhé a dotyčnému utváří trvalý negativní a bezmocný emoční stav.

Mohu se za sebe postavit?

Váháte, zda se můžete za sebe postavit? Nejste si jisti, zda máte právo dělat, co byste chtěli? Přemítáte, jestli si můžete troufnout na rozhodnutí, které cítíte, že potřebujete a které by bylo pro vás dobré už konečně udělat?  Volá vaše duše pro změně? Po svobodě? Chystáte se už dlouho vykročit za souladem s vaším já?

Seriál: Zůstaňme zdraví… díl 2. PÉČE O SEBE

Chcete-li žít sami v klidu a spokojenosti a současně být prospěšní pro své okolí, pro partnera, rodinu, známé nebo pomáháte-li i dalším lidem, nezapomínejte u toho na sebe! Tuším některé námitky, že nyní není čas na sobeckost a že je tu hodně potřebných, kteří jsou na pomoci okolí závislí. Ano, to je pravda. Ale chcete-li pomáhat kvalitně a dlouhodobě a sami mít z vykonané pomoci radost, je potřeba mít dobře dobitou vlastní baterii, abyste měli z čeho brát pozitivitu, energii, sílu, chuť i vytrvalost.

Top