Osobní život & vztahy

Ve vztahu s manipulátorem

Zamilovat se do manipulátora je snadné. Máte totiž pocit, že jste konečně potkali svého prince na bílém koni nebo ženu svých snů. Procitnutí je bolavé a většinou dlouho neuvěřitelné. Chcete vrátit čas a zažívat pohádku ze začátku vztahu. Že budete doufat v návrat prvních kouzelných měsíců a uděláte maximum pro to, aby vše bylo jako dřív, tak právě na to manipulátor plně spoléhá.

Kdy přichází ten pravý/pravá?

Toužíte po tom pravém či pravé a jste sami? Nebo opakovaně zažíváte nenaplňující vztahy? Očekáváte, že s partnerem či s partnerkou budete šťastnější, spokojenější, budete mít smysluplnější a bohatší život? Že věci budou jednodušší? Pokud už máte zkušenost, že se to ne a ne stát nebo se to sice občas stane, ale jen na nějaký krátký čas, pojďme se podívat, kde je zakopaný pes.

Trápí vás někdo?

Začněme zhurta :-). Trápení je osobní volbou. Pokud jej prožíváte, ostatní lidé za něj nenesou a ani nemohou nést vinu nebo odpovědnost! Je to jen nepatřičný úhel pohledu, který z vlastního trápení obviňuje druhé a dotyčnému utváří trvalý negativní a bezmocný emoční stav.

Mohu se za sebe postavit?

Váháte, zda se můžete za sebe postavit? Nejste si jisti, zda máte právo dělat, co byste chtěli? Přemítáte, jestli si můžete troufnout na rozhodnutí, které cítíte, že potřebujete a které by bylo pro vás dobré už konečně udělat?  Volá vaše duše pro změně? Po svobodě? Chystáte se už dlouho vykročit za souladem s vaším já?

Seriál: Zůstaňme zdraví… díl 1. PŘÍTOMNOST

Shodneme se na přání, cítit se v životě dobře? Pro začátek je důležité si odpovědět na otázku, KDY se vlastně můžeme jakkoliv cítit? Kdy vnímáme své emoce? Ve kterém čase? Může to být včera nebo pozítří? Za rok? Ne :-), je to vždy teď, jedině v přítomnosti.  I když myslíme na minulost nebo na budoucnost, pocity z takového myšlení zažíváme opět jedině nyní.

Top