Reference

Přečtěte si , jak se našim klientům po absolvování koučinku změnil život.

Osobní a vztahový koučink

Jak se vyrovnat s rozchodem

Můj život ve skutečnosti začal až odchodem muže. Mám nové známé, cestuji, jak jsem si vždy přála, ať už autem, autobusem nebo vlakem. V práci se mi daří, a když občas něco zmastím, tak se z toho alespoň poučím. Nový muž vedle mě zatím není, protože na toho dobrýho si počkám. Jsem štastná a pak že to nepůjde! Děkuji.

Dáša


Milá Marto, díky Tobě jsem se hodně posunula. Umím říkat NE a vážit si sama sebe. Byly to náročné roky a jsem ráda, že jsi mě jimi provázela a já to přežila :-). Byla jsem 3x na dně a dala jsem to. Tak snad už bude jen lépe. Děkuji Ti za Tvoji úžasnou empatii a přátelství. Velmi si toho vážím. Měj se hezky a buď zdravá a šťastná. Tvoje Dita.


IMG_0032Na koučink k Martě jsem se dostala díky mojí mamince. Po krachu vztahu a nuceném odchodu z práce v 33 letech jsem byla psychicky na dně. Zkoušela jsem psychology i psychiatry, ale motala jsem se neustále v kruhu a mamka mi na Martu sehnala kontakt.Marta mi nabídla na spousty věcí jiný pohled. Začaly jsme zkoumat moje emoční nastavení – naučené živoné postoje a převracet je. Je to úplně nový pohled na váš dosavadní život. Dokud člověk nedostane na některé věci zpětnou vazbu, tak mu připadá, že to tak přece musí mít každý. Jenže ono to tak není. Moje velké téma například bylo, že dělat chyby je špatné. Že musím být pořád dokonalá, jinak mě ostatní nebudou mít rádi. Jak jinak se ale má člověk něco naučit, než tím, že to zkusí a z chyb se poučí? Bohužel ve školství se tímto stylem stále jede a pak se divíme, že mladí dospělí nejsou kreativní a neumí si stát za svým…. Celý příběh zde.

Lenka M.


Milá Marto, přišla jsem k vám, když si můj partner si našel jinou a pro mě život ztratil smysl. Ten pocit se mě držel tak úpěnlivě, až jsem mu zcela uvěřila. Zachránila mě máma, která k vám chodila na konzultace. Viděla, co se se mnou děje a domluvila mi s vámi prví schůzku. Představa, že samota není katastrofa a že mi může být samotné i dobře, byla z počátku nepředstavitelná, vždyť partner mi dával tolik všeho, co jsem v životě potřebovala a já zase dávala jemu.

Ale pak jsem u vás objevila, jak se vyrovnat s pocitem, že vedle mě teď nikdo není. Přijala jsem novou situaci jako výchozí bod a naučila se, jak z ní ještě získat pro sebe. Konečně jsem přestala cítit, že rozchod je konec a nastavila se na všechno nové, co přijde. Prostě, že život jde dál. Také jsem si uvědomila, kolik z toho, co jsem pro partnera dělala, jsem dělala jen pro něj a ne i pro sebe, pro klid doma. Oprášila jsem všechno, co je důležité pro mě a kde se cítím dobře, uvědomila si, co mám ráda. Taková jaká jsem, věřím, že teď přijde nový partner, kterému se mnou bude také dobře.

Hanka 


Jak si zvýšit sebevědomí

Po mé obrodě (jak soukromě říkám návštěvě u vás) fandím všem, kteří chtějí „něco“ udělat pro sebe v životě. Když je totiž člověk na dně a má pocit, že cesta nikam nevede, tak je nejhorší se zavřít doma a brečet nad sebou. To už vím, ale taky už vím, jak bylo správné otevřít dveře u Vás a jak moc mi pomohla sezení, i když jsem je nemohla absolvovat všechny z časových důvodů. Nechci, aby to vypadalo jako říkanka, ale srovnala jsem si myšlenky, přišla jsem na různé neduhy, kterými jsem se zbytečně trápila a co je hlavní, naučila jsem se vážit si sama sebe. Snad to nezní namyšleně, samozřejmě je toho spousta, co si potřebuji ještě vyřešit, ale snad už vím jak na to a když si nebudu vědět rady, tak mi třeba zase pomůžete (?) 😉

Stáňa


Dětství se mi zdálo být vcelku v pohodě a tak jsem moc nechápala, kde jsou ty příčiny mého trápení v dospělosti. Jenže jakmile jste se ale Marti začala ptát, vzpomínala jsem, jak mě maminka moc milovala a proto asi také často varovala, abych si dávala pozor na lidi, protože mi mohou ublížit pomluvami, že musím být vždy upravená, aby nás sousedi nepomluvili, že není správné říkat vždy to, co si myslím, že jsou na světě lidé, kteří jsou chytřejší než já a že se musím smířit s tím, že v práci to nebudu mít jednoduché a že chlapi jsou všichni stejní. Ježíši, já to všechno měla ve svém dospělém životě jako obtisknuté a vůbec mi to nepřipadalo divné, vždyť to maminka říkala. Ještě navíc jsem si myslela, že to tak je, takže mi nezbývá, než se s tím smířit. Ach jo, to byl omyl omylů! Nechápu, jak jsem mohla být tak zaslepená a omezená. Takže co otázka, to Váš zásah, Marti a moje ahááá pořád ještě neberou konce, ale také je vše čím dál tím jasnější. Na druhé straně ale už vidím i první doopravdické pokroky své práce na navýšení sebevědomí. Třeba zrovna minulý týden jsem se za sebe dokázala postavit a víte, jak to dopadlo? Představte si, že šéf, který je zvyklý, že mu jdu vždy na ruku, si toho ani nevšiml a normálně přijal moje stanovisko. Já jsem z toho byla úplně vedle. Ono to jde a druzí to berou úplně v pohodě. Ale co se změnilo, je to, že to za normání pokládám i já, namísto dřívějších propadů strachu, které na mě všichni poznali a pak se mnou vyběhli. Děkuji, makám na sobě dál, tohle chci zažívat víc a víc!

Andrea


Paní Marti, po několika prvních konzultacích u vás nechápu, jak to děláte, že udeříte pokaždé tzv. hřebíček na hlavičku. Na jedné straně sice tak moje ahááá pořád neberou konce, na druhé straně ale už vidím i první doopravdické pokroky.Minulý týden jsem se za sebe dokázala postavit, když jsem opakovaně reklamovala notebook. Prodavač v obchodě se tvářil, že to snad není se mnou možné a mně to najednou bylo jedno a stála jsem si za svým právem. Ani se mi netřásl hlas, nic! Nějak to najednou šlo přirozeně, vůbec jsem se nemusela na sílu snažit! Nenechala jsem se odbýt!

Před pár týdny by pro mě něco takového bylo nemyslitelné, byla jsem zvyklá, že ostatní lidé měli vždy spíš pravdu než já a když na mě někdo houknul, tak jsem se stáhla. Nedokázala jsem říct druhým NE a pocit, že druzí se mnou nejsou spokojení, byl strašný. Tak o tuto první vlaštovku svého nového já jsem se chtěla podělit, mám radost a těším se na další pokroky.  Hezký den přeje

Lucka


Nové nakopnutí. Úžasné otázky, u kterých jsem musela převzít zodpovědnost sama za sebe, nové poznatky a sebepoznání. Dál na sobě chci pracovat v tomto směru.

Markéta


Paní Marto, moje přesvědčení, že nikoho nezajímám, pro druhé jsem nedůležitá a nezajímavá, že každému musím vyhovět a že druzí ví všechno líp než já, se rozpouští jako mlha v ranním slunci. Netušila jsem, že i mé mizivé sebevědomí mohou mít na svědomí programy a nastavení v mé hlavě, která se mi tam časem usadila. Když jsem je pak s vaší pomocí reálně odhalila, nestačila jsem se divit. Pochopila jsem, proč se jako lidé chováme a cítíme každý jinak a jak to změnit. Naděje, že je to možné, byla z počátku opojná, pak nádherná. Když teď pociťuji svoji opravdovou hodnotu, které jsem si plně vědoma, je to pocit k nezaplacení. S mnoha pozdravy a díky

Ilona


Aktivně jsem se zapojil a vytáhla jste ze mě věci, které jsem ani netušil. A dozvěděl jsem se hodně věcí, jak na sobě pracovat.

Milan


Jak se zbavit stresu a depresí

Marto, proč nás tohle nikdo nenaučil ve škole? Myslím, že jsme se učili spoustu zbytečností, ale jak si radit v životě sami se sebou, ve vztazích a jak žít, abychom byli šťastní a spokojení, to tam nebylo. Mohla jsem si ušetřit spoustu smutných let, kdy jsem se topila v prakticky každodenním stresu a později i depresích, polykala prášky a byla přesvědčená, že život je boj, který bych mohla taky jednou vzdát, až už nebudu moct dál.

Vám chci na každý pád touto cestou srdečně poděkovat za vše, co jste pro mě udělala. Klid, o kterém jsem jen snila, je teď mou skutečností a měla jste pravdu, že ten jediný opravdový může vyjít jen ze mě.  Jenže já nevěděla, jak k němu přijít, až u vás jsem našla cestu. Mám pořád pocit, že to snad není ani možné, že to jde. Doopravdy jde. Srdečný dík, jsem moc spokojená, že jsem k vám šla a ať se vám moc daří.

Alice


Jak se zbavit strachu, úzkostí a panických atak

Člověku je zle a neví proč, nemůže dýchat a neví proč, nechce se mu nic a neví proč. Tohle jsem zažíval léta a už dopředu jsem s hrůzou čekal, kdy mě to zase přepadne – úzkost. Že by to souviselo s tím, jak moc se nevěřím, jak se bojím toho, co bude a s tím, jak mě doma deptali a zkouší deptat vlastně pořád, jsem si to nikdy nespojil. Až u vás jsme pochopil, že úzkost není žádná nemoc, ale výsledek hromady zlých zážitků za celý můj život, kterým jsem podlehl. Změna myšlení, ke které jste mě tak hezky dovedla, byla ohromujícím poznáním. Lidově bych řekl, to jsem tedy čučel :-). Ano, nejen že to v životě najednou všechno jinak odsejpá, ale i úzkostí ubývalo a ubývalo, až se rozplynuly. A to jsem si vlastně uvědomil, až jste se mě na to zeptala, protože jak je jednomu dobře, tak si ani nevzpomene, že to dřív nebylo vůbec běžné. Velký dík, děláte práci, která má velký smysl.

Tonda


Martičko, trvalo to dlouhých 40 let, kdy už jsem věděla, že se mnou není něco v pořádku, než jsem dostala odvahu a našla si vás. Je mi 63 a celý život jsem se snažila něco změnit, ale nikdy ne sebe a svoje myšlení. Teprve teď, kdy jsem si to s vaší milou pomocí „v hlavě poskládala do pořádku“ začínám vidět na životě to krásné a začínám to krásné hlavně vidět také na sobě a uvnitř sebe, v tom jaká jsem a kým jsem. Mám teď často chvilky, kdy lituji ta léta, která mohla být jiná, ale byla utrápená. To si vždy vzpomenu na vaše slova, že co bylo, bylo, jediné důležité je to, co je teď, protože nic jiného není… Ano, teď cítím úlevu a teď je mi dobře, i když tomu tak mohlo být už dávno, tak děkuji za tu šanci, kterou jsem dostala ještě třeba na 10 – 15 let? Nevím, uvidím. Co ale vím je, ža za tu změnu uvnitř sebe vám hluboce děkuji.

Jindřiška


Paní Marto, po prvním setkání jsem cítila velkou tíhu všeho, co si nesu životem a co se mi jen nabalovalo jako sněhová koule. Nikdy jsem nepřemýšlela nad tím, kde se to všechno vzalo a postupně jsem přijala svůj těžký úděl. A pak jsem po dlouhém váhání přišla k vám. Po prvním setkání jsem si říkala, proč zrovna já mám nastavení, která jste mi pomohla odhalit a která mi tak ubližují? Skrze ně jsem zažívala léta peklo, úzkosti a obavy mě dokázaly i na několik dní v kuse vyřadit ze života.

Dnes se už ale cítím úplně jinak. Z celého srdce vám za to děkuji, byla jsem tak zajetá ve svých kolejích, že jsem neviděla nic jiného než trápení. Úleva, kterou cítím teď, se pomalu ani nedá popsat. Děláte neuvěřitelnou práci. Přeji vám hodně sil na všechny vaše klienty.

Vaše Marie


Jak ukončit samotu a najít toho pravého/pravou

Ahoj Marti, musím napsat, že ze začátku naší práce jsem byl skeptický a moc nevěřil, že díky přenastavení nějakých svých starých pravd, jak jsi tomu říkala, by se mi mohlo něco reálně v partnerském životě změnit. Hledat a vkládat si do hlavy pod tvým vedením kladné opaky mých negativních nastavení, se jevilo jako fajn, ale moc jsem nevěřil nějakému efektu. Vytrval jsem, protože můj nejlepší kamarád, který s tebou začal pracovat pár měsíců přede mnou, byl po předchozích dlouhých letech najednou někým jiným a v životě se mu toho hodně změnilo. On byl pro mě inspirací a nadějí, že když on uspěl, tak já můžu taky. A bylo to pravda.

Napadá mě, že Tvůj koučink je pro chlapa ideální. Srozumitelný, jasný, krok za krokem jsem vnímal, jak najednou mám věci jinak a to i v pohledu na ženy a vztahy a že i jinak na mě najednou opačné pohlaví reaguje. Jako by ze mě všechno tíživé spadlo.  Děkuji moc za pomoc, stálo to za to, každému doporučuji.

Jirka


Jsem moc ráda, že jsem vás našla. Vaším pochopením a nabídnutou smysluplnou pomocí s mými bolestivými zážitky s muži, jste mi dodala naději, že vše není ztraceno a já že nezůstanu celý život sama, odmítaná a nechápaná. Od té doby utekl už skoro rok a já mám pocit, že jsem se stala někým jiným. Kamarádky se smějí, že mě pomalu nepoznávají. Je to taková úleva! A představte si, že v mém životě je už skoro měsíc muž. Když ho srovnám s těmi předchozími, směju se sama sobě. Koho jsem to předtím hledala? Proč jsem byla tak dlouho sama a opuštěná? A když už se někdo objevil, po chvíli to stejně nebylo ono.

Konečně se řídím tím, co je pro mě opravdicky důležité, hlavně jsem to konečně v sobě díky vám našla a myslím, že jsem se naučila, jak být spokojená, protože mi tak je už řadu měsíců. Píšu až teď, chtěla jsem si být jistá, že to tak bude pořád a nejen chvilku 😉 Srdečně

Dáša


Jak se vyrovnat s nevěrou

Paní Marto, velmi Vás obdivuji, za to, co pro své klienty děláte, co jste již dokázala,  jakým stylem s lidmi pracujete a jak úžasná žena v podobě anděla jste. Děkuji Vám za Váš milý, laskavý přístup a pomocnou ruku v mé nelehké životní etapě. Díky Vám mohu pomalu, postupně jít dále a bojovat. Vím, že stojím na začátku, na startovní čáře a čeká mne mnoho práce, ale už nyní věřím, že dobrý pocit v životě není jen pro vyvolené, ale já ho mohu nalézt a mít také.

 Zuzana

Paní Marto, když jsem k Vám přišla, můj život byl v troskách. Potácela jsem se jednotlivými dny a přežívala jen kvůli dětem. Byla jsem ponížená, pro svého muže, který měl tou dobou už vážný vztah mimo naše manželství, jsem byla snad ještě míň než nic. Měla jsem pocit, že jsem bezmocná, ztrátou manžela a zajištění bych také mohla přijít o děti a skončit někde pod mostem. Věděla jsem, že musím najít někoho, kdo mi pomůže se odrazit ode dna, už kvůli dětem. Našla jsem vás a za to moc děkuji.

Nestačila jsem koukat, co všechno ze mě na konzultacích lezlo, jakými „pravdami“ a nastaveními, že se to můj mozek řídil. Už jen to slyšet sama od sebe, bylo dost překvapující a smutné. Dostala jste ze mě věci, o kterých jsem ani nevěděla, že si je myslím. Dnes se směju, tehdy to moc k smíchu nebylo. Marti, jsem od manžela pryč, děti jsou se mnou a vše zvládáme. Proč jsem si myslela, že to nepůjde? Pamatuji si proč a jsem vděčná, že teď už to mám jinak! Vaše práce má veliký smysl.

Klára


Jak na partnerské problémy

Paní Marto, když jsem k Vám přišla, moc naděje jsem neměla a byla jsem úplně na dně. Byly to krušné časy a jen díky Vám jsem ten čas nejen že přežila, ale dokonce se dnes za tím časem ohlížím jako za obdobím, kdy jsem pro sebe udělala v životě nejvíc. Proč se neučíme ve škole, jak žít a jak žít v manželství? Dala jste mi moc a vím, že jen díky Vám jsme doposud s manželem spolu. A rádi. To je nejvíc.

Markéta


Chtěl jsem s vámi řešit chování své ženy a dostat rady, jak na ni 🙂 a namísto toho jste mi ukázala, že než na toto dojde, mám co dělat sám se sebou. Jaká to byla pravda. Otevřela jste mi oči a ukázala, jak vyřešit nejen neshody a hádky doma, ale zlepšit si celý život.

Díky Adam


Jak zvládat emoce

Paní Marto, pamatuji si přesně, jak jsem se cítil, když jsem k vám přišel. Miloval jsem svoji partnerku, ale čekal jsem, že si ona najde časem stejně někoho lepšího. Užíral jsem se strachem, že o ni přijdu. Pokud nebyla se mnou, běhaly mi hlavou představy, se kterým mužem zrovna je. Ještě si určitě vzpomínáte, jak jsem vám líčil, že to pak vypadalo, když jsme byli spolu. Vyčítal jsem jí, pochyboval jsem o ní, podezříval ji a chtěl důkazy a ona mě nakonec opustila. Vinil jsem ji z rozchodu, stejně jako ženu, se kterou jsem byl předtím. Pak jsem si přečetl o emočních rovnicích a nastaveních a připustil, že bych s tím mohl něco dělat.

Že to, co se mi děje, i kamarádi mnohdy viděli jinak. To mě dost rozhodilo a znejistilo, jak že to vlastně je. To, co jsem díky vám v sobě pak objevil, není moc na chlubení. Ale zase je díky tomu jsem se toho všeho dokázal zbavit. Hlava je fakt stroj, ale naštěstí ovladatelný. Netušil jsem, že se dá myšlení a pocity člověka tak změnit. Jen vědět jak na to! Mám teď nový vztah a vůbec mi nezapadá mezi ty předchozí. Je jiný. Já jsem jiný. Cítit, že partnerka se mnou je, protože sama chce a já se nemusím bát, je krásné. To, co jsem dnes napsal, bych si nikdy předtím ani nepřipustil. Děkuji za nastavení zrcadla a hlavně za vyklizení všeho nepořádku z mé hlavy.

Robin


Různé životní situace

Dobrý den paní Němečková, zdravím Vás z Velké Británie, kde jsem hlavně kvůli Vám :-). Už je to poměrně dlouho co jsme se viděli, bylo to někdy v dubnu, ale věřím, že si na mě vzpomenete. Jsem velmi rád, že jsem se nakonec rozhodl opravdu odjet. Je to tady mnohem lepší, než jsem si vůbec představoval. Moje obavy z angličtiny byly částečně opodstatněný, ale každým týdnem to je lepší a lepší. Pracuji v hotelu, který je v národním parku, takže všude kolem je nádherná příroda, lepší místo kam jsem se mohl dostat, už snad ani není. Mám tady poměrně dost volného času, takže jsem začal s hledáním emočních nastavení, co jsme vlastně spolu taky nakousli :-).

Ještě jednou Vám chci mockrát poděkovat.

Přeji Vám ať se Vám daří a máte hodně spokojených klientů, tak jak jsem spokojený teď já 🙂
 
S pozdravem
Pavel

Za ten rok, co jsem byla za Vámi poprvé, se mi toho osobně změnilo hodně. Dá se říct, že jste mi podařila odstartovat změnu života. Nejde to sice tak rychle, jak bych si představovala, ale musím být trpělivá. „Kazila“ jsem si ho taky dlouho ;-).

Stáňa


Milá Marto, po třech měsících práce s Vámi na svých nastaveních jsem si uvědomil, co všechno vlastně v životě můžu změnit, co všechno můžu dělat a jak je možné se u toho dobře cítit. Teď najednou můžu vlastně všechno, jen jsem to léta neviděl. Těch omezení a toho strachu, co všechno bych neměl a co všechno by se mi mohlo stát, toho byly hromady a brzdily mě ve všem, kam jsem se podíval. Díky Vám a pohledu, který jste mi poskytla, jsou pryč. A to jaksi stačilo pro to, abych volně dýchal. Neuvěřitelné. Mockrát děkuji.

Aleš


Jasná, krok za krokem vedoucí k vytyčenému cíli. To je pro mě práce s p. Němečkovou na emočních nastaveních. Naprosto profesionální přístup a velká empatie. Děkuji za všechno, můj profesní život nabral nový směr i vítr do plachet. Udělal jsem díky vám změny, ke kterým bych se těžko jinak odhodlával nebo je neudělal vůbec.

Karel

Jak se trvale a přirozeně uzdravit

První, co mě na esenciálních olejích zaujalo, byla jejich nádherná vůně, která se nesla daleko za Martinu koučovnu. Když jsem si donesla domů své první dvě lahvičky, byla to máta a divoký pomeranč, brala jsem je jako voňavé zpříjemnění dnů. Jaké bylo ale moje překvapení, když jsem začala po chvíli pociťovat namísto únavy svěžest a přestalo mě trápit zažívání po každém jídle. Dnes mám esenciálních olejů doma již celou řadu a pomalu se vytrácí potřeba užívat léky na běžné potíže.

Anna, 49 let


Po letech každodenního používání nosních kapek jsem se si trvale narušil nosní sliznici a další užívání kapek se stalo nebezpečným. To tedy předtím bylo také, ale pokud to vysloveně nebolelo, nebral jsem varování vážně. Když jsem se poprvé u p. Němečkové setkal se směsí olejů Breathe, byl jsem hodně nedůvěřivý. Dnes p. Němečkové děkuji, že se mi i přes můj prapodivný postoj věnovala a bylo na ní znát, že ona ví své a na mě, je abych si zvážil, jak se ke všemu postavím. Co říct závěrem? Breathe je naprosto přírodní a má na mě i silnější účinky než kdy měly kapky. I v době chřipky mi pomáhá tak rychle, že na silný kašel nebo ucpané dutiny vůbec nedochází.

Mirek, 36 let


V posledních letech jsem vždy odpoledne už pociťovala únavu a tempo práce mi značně klesalo. Mnohdy jsem se přistihla, že myslím na něco úplně jiného, než co dělám a to, pokud se živíte hlavou, není opravdu dobré… Od Marty jsem si do kanceláře pořídila difuzér a do něj dnes dávám různé esenciální oleje, podle toho, co zrovna potřebuji spravit. Planý pomeranč pro svěžest, On Guard mě chrání v době, kdy se vzduchem nesou bacily chřipek a levandule mi pomáhá odbourat stres, nervozitu a únavu. Miluji tyto přírodní voňavé malé lahvičky, které mi dělají tak báječnou službu.

Hana, 30let


Digest Zen jsem začala užívat, když už jsem si musela dávat velký pozor a všechno, co sním, protože následky bývaly hrozně nepříjemné. Omezování se v jídle mi tak ubíralo ty denní malé radosti s jídlem spojené, a když jsem byla na dovolené, kde jsem si nemohla zcela stravu kontrolovat, trpěla jsem silným pálením žáhy a střevními problémy. Směs bylinek, které Digest Zen obsahuje, je perfektní. Pokud hodně zhřeším, stačí kapka do vody a je dobře.

Slávka, 64 let

Profesní koučink

Jak na úspěch a spokojenost

Donedávna jsem si myslel, že práce se holt musí nějak vydržet a žádná sláva se zas tak moc čekat nedá. Doma se o tom takto vždy mluvilo a život začínal pro rodiče vlastně až po práci, která byla nutností, aby nás s bráschou uživili. S tímto jsem vstoupil do svého parcovního života i já, a i když jsme se vypracoval na vedoucí pozici a řídil jsem velký tým lidí, šťastný jsem nebyl a ožíval jsem až s koncem pracovní doby. Paní Němečková mě naučila, jak si užívat i práci. Asi to pro hodně lidí zní divně, ale fakt to jde. Je možné být i práci spokojený a mít pocit, že to celé má smysl, nacházet tam radost. A nebylo to o změně práce, ale o změně toho, co se mi honilo v hlavě, jak k práci přistupuji. Vyhnat brouky, to se paní Němečkové podařilo i u mně a já najednou žiju celý den, ne až ten zbytek k večeru. Děkuji, cítítm se jako vyměněný, jen jsem to mohl udělat o pár let dřív…

Václav


Dlouho jsem byla ve firmě, kterou jsem podědila po rodičích, úplně ztracená. Kamarádi mi záviděli, že mám „své jisté“, ale mě to nebavilo a také jsem měla pocit, že vše už je dané a já se musím jen přizpůsobit. I když mi rodiče firmu předali, pořád ji zpovzdálí kontrolovali, vyptávali se a doma mi říkali co dělat a co ne. Byla jsem v pasti a kdykoliv jsem se ozvala, měli mě za nevděčnici. Tak mi přibyl ještě pocit viny a vlastní špatnosti. Marti, až u vás jsem zjistila, že za tím vším nestojí jako viníci rodiče nebo naše firma, ale moje nícké sebevědomí, díky němuž jsem si nedokázala udělat v životě pořádek. Já měla pocit, že se nemohu ozvat a nemohu si dělat nic po svém. Vastně jediné, co mohu, je poslouchat abýt vděčná. Je to hrozné, ale napadalo mě i to, že se věci změní, až tu rodiče nebudou… Dnes vím, že to všechno byla jen moje slabost, kterou ve mě svým rozhodným a sebejistým chováním podpořili rodiče. Oni vždy věděli a řešili a mně k ničemi nepouštěli. Lekce navýšení sebevědomí udělaly své a já díky nim, paní Marto, mám dnes pořádek ve firmě, kterou jsem během let proměnila k obrazu svému. Rodiče to mysleli dobře a předali mi své dílo, ale dnes jsem to já, kdo  něm pokračuje a už vím, že tam musím vnášet sebe. Děkuji paní Marto, jsem vděčná rodičům a moc také vám.

 Adéla, Blansko


Jak uspět proti manipulaci

Od našeho rozhovoru musím konstatovat, že jste mne správně nasměrovala v mém pohledu na dlouhodobou záležitost, která se týká problému jak komunikovat s manipulátorem.
Přemýšlím o tom denně a v duchu si přemítám situace, které mohou nastat a snažím se připravit na správnou reakci  na komunikaci se spolupracovníky.
Váš přístup mi otevřel  nový pohled na věc, tím myslím hlavně – změnit sama sebe a naučit se používat Vaše rady.
Takže ještě jednou děkuji za konzultaci a přeji Vám hodně  pracovních úspěchů:-))).
 
Markéta

 
Ani jsem nevědl, kde se to vlastně vzalo, ale vždy jsem měl pocit, že je správné dělat to, co po mně ostatní chtěli. A měl jsem pocit, že díky tomu mě mají rádi a já jsem rád vyhověl. Postupem času jsem ale cítil uvnitř sebe jakési divné napětí a svoji nedůležitost, nicotnost a vše vyústilo nočními úzkostmi. Až paní Marta mi vysvětlila, že ty jsou výsledkem let, kdy jsem upřednostňoval spokojenost ostatních před tou svou. To bylo sice poznání, které jsem potřeboval, ale ještě pak bylo potřeba se naučit to přestat dělat a necítit se u toho hrozně. I když jsem moc nevěřil, že bych to kdy dokázal a že to vůbec jde, dokzázal jsem to. Ale s ám bych to nedal. Proto Marti, díky. Bez Vás bych si teď neužíval život, ale antidepresiva :-).

Tonda, 47 let, Ostrava


V dětství jsem prožila škaredou šikanu ve škole, ale myslela jsem si, že to už jsem dávno překonala. Přesto, že bez paní Němečkové bych si to nikdy nespojila, jsem cítila, že mě pořád někdo chce dirigovat, pořád mě někdo do něčeho tlačí a já většinou podlehnu, i když se u toho cítím zle. Zkoušela jsem se bránit a vyzkoušela kde co. Od vysvětlování až po křik a agresivitu. Ani nevím, kde se ve mně vzala, asi už z úplného zoufalství. Jdnoho dne jsem věděla, že už dál takto nemůžu a jsem na konci se silami. Tehdy, prostě to mělo být, jsem šla na internet a když se na mě z obrazovky dívala paní Němečková, věděla jsem, že to je člověk, kterému chci vše svěřit a požádat ji o pomoc. Tušila jsem to správně a děkuji za její pochopení, přijetí, přátelskost a trpělivost, s jakou se mnou překonala všechny překážky, které mi stály v cestě se cítit dobře a umět si svoje názory a potřeby obhájit a prosadit. Mám pocit, jako bych žila jednou na jiné planetě.

Vděčná Kateřina


Myslela jsem si, že manžel mě má rád, že je moudřejší  a chce pro nás oba jen to dobré. Dělala jsem skoro 15! let, co chtěl. Chtěla jsem mít doma klid. Jak jsem mohla být tak hloupá a nevidět, že on má rád jenom sebe a že na mě mu vůbec nezáleží? Nechtěla jsem doma křik, chtěla jsem klid a tak jsem dělala, co chtěl on. Když mě začal vyhrožovat, že mi vezme děti a všechen majetek že je jen jeho, cosi se ve mě zlomilo. Děkuji, paní Marto za všechnu pomoc a podporu, kterou jste mi dala. Hlavně za to, že jste mi ukázala, že nejsem ta špatná a že není správné vše vydržet. Byly to hrozné 2 roky, než jsem v sobě našla zase odvahu žít a hlavně od něj odejít. Ještě není vše za námi, vím, že skrz děti s ním budu muset nějak vycházet asi až do konce života. Ale nemusím s ním být, můžu mít klid a třeba i nového muže? Uvidíme, ale už teď se cítím volná a konečně jsem se zase nadechla.

S úctou Magda, Písek


Jak zvládat kritiku

Tak dlouho jsem snad nic neodkládala, jako ozvat se vám a pak, i když už jsem měla od vás termín, na něj dorazit. Pak už to bylo dobré. Nakonec jsem litovala, že jsem se neodhodlala dřív, protože jsem si mohla uštřit roky trápení, že jsem k ničemu, nikomu se nezavděčím, i kdybych se rozkrájela a kde kdo na mě vidí, jak jsem nemožná. Tohle říct, to mohu až dnes, protože před pár měsíci jsem si to ani nechtěla přiznat! Jenže dnes už to mám za sebou, hodně věcí je v mém životě konečně jinak a jsem za to ohromně ráda. Děkuji!

Mariana, Olomouc


Kdyby se po mě vozil jeden šéf, tak si řeknu, že jsem narazil na …. no nic. Změnil jsem proto práci a za pár týdnů jsem zjistil, že si na mě zasedl i nový šéf, od kterého jsem očekával jiné zacházení. Když jsem ve své třetí práci během 5 let musel konstatovat, že si na mě vylévá své problémy i šéfová a začínají i podřízení, tak jsem kapituloval. Měsíce jsem se cítil tak nicotně, že jsem přemýšlel tu raději nebýt. Pak se do mě pustila ještě manželka a té mohu jedině dnes poděkovat. protože když už to bylo k nevydržení jak v práci, tak doma, tak jsem vyrazil na koučink. Že problé nebude v lidech, ale ve mně, to jsem jaksi tušil, ale změnit to, to jsem sám nedokázal. Milá Martičko, jste zlato. Vidíte lidem do duše i do myšlenek a dokážete tam dělat pěkné pořádky. Je to super, všem doporučuji! Mimochodem, tu poslední práci jsem nevzdal, ale zamakal na sobě. Nebylo moc lidí, kteří by si toho extra všimlu, ale začali se ke mně chovat jinak. Bylo to prostě o mně, dělal jsem si to sám, ani jsem to nevěděl…

Marek, Brno, 36 let


Jak zvládat konflikty

Napřed jsem si myslela, že mě paní Němečková nějak naučí, jak hádky vyhrávat. Jak v konfliktech vítězit a smést argumenty druhých z povrchu země :-). Ano, moji přidušená dušička po tom léta toužila a mnohokrát jsem si představovala ten blažený pocit vítězství. A na koučinku – nic takového nebude, oznámila mi paní Němečková hned v úvodu. No pěkně jsem zvadla. Jenomže pak přišlo pochopení, proč výhrou na úkor druhého žádného štěstí nedosáhnu. Uvědomila jsem si, že poražení mě nebudou mít rádi, že budou hledat jen způsob, jak mi ublížit jinak než v přímém konfliktu, jak mě pomluvit nebo jak se na mě nachystat na příště, aby výhra byla jejich. Byl by to jen boj, ne klid. Děkuji paní Marto, hlavně za to, že jste mě dokázala vážit si sebe i druhých, naučit se jednat s respektem k sobě i k prostistraně a hlavně, najedou si umím i stát za svým a plnit si své cíle a přesto se nerozcházím s lidmi jako nepřítel. Tohle je ten pravý klid. Přeji jej všem. Možná jej máte, já jej tedy neměla.

Darča, Brno


Nestačila jsem se divit, co jsem to všechno paní Martě vykládala, najednou se všechno ze mě vyhrnulo jako lavina. Pak jsem si uvědomila, koli toho bylo za dlouhá léta ve mně nahromaděného a že už jsem všeho negativního úplně plná. Tak co s tímhle budeme dělat? Jen jsem na to pomyslela a koukla na paní Martu, dostalo se mi odpovědi. Krok po kroku vás naučím se toho zbavit, řekla mi tenkrát. A tak si i stalo, Napřed jsem potřebovala začít s řešením zátěžových situací, protože kdo na mě zvýšil hlas, ten vyhrál. Bála jsem se odporovat, bála jsem se, že řeknu blbost, bála jsem se, že se shodím. Já se bála a bála. Dnes je v mém životě hodně věcí jinak. Jinak s cítím a lidé mě berou jako rovnocenného partnera, jehož názor se bere vážně. A je toho mnohem víc, co jsem se naučila, ale to bych paní Martě poslala ne referenci na její milé, úžasné a tolik dávající služby, ale román :-).

Srdečně s díky Adélka


Jak se naučit říkat NE

Vždy jsem se „kroutila“ jak to šlo, abych nemusela říct jasné ne. Umět něco odmítnout, to bývávala muka, tak jsem někdy raději i trochu zalhala. Teď už vím, že říct ne mohu, kdykoliv chci a kdykoliv potřebuji, že to je nejen normální, ale že to druhý většinou bere úplně v pohodě a že byly to jen moje myšlenky, které z toho už předem dělaly pohromu a mně peklo.

Fany


Přišel jsem za Vámi, paní Martičko, protože se mi zdálo, že se mnou orají kolegové a pravda, dokonce i podřízení v práci a já si neumím stát za svým, odmítout, co nechci a tak podobně. Rozvykládal sjem se u Vás o s vých problémech a najednou se slyším, jak říkám, že mám problém se také postavit za to své i před manželkou. No to jsem se najednou úplně lekl, kam až jsem to dotáhl. Ale nic naplat, byla to pravda a bylo to ze mě venku. Ještě že tak, říkám si dnes, kdy jste mě naučila – jak to nazvat nejlépe? Naučila jste mě ŽÍT. Jste zlatý člověk, paní Martičko, děkuji Vám mnohokrát. A to nejen za to, že už umím říct NE a světe div se, je mi u toho fajn a nic se neděje!!!

Radek

Top