Jak řešit manželskou krizi

Manželskou krizi nebo krizi ve vztahu lze úspěšně zvládnout. Ale jedině tehdy, pokud řešení vezmete za správný konec. Naučím vás, jak na to.

Je dlouhodobá manželská krize řešitelná?

Ubíhá vám čas pod tíhou nespokojenosti, nedorozumění, trápení, hádek, nevěry nebo ponižování a násilí? Nečekejte na zázrak a vykročte za změnami, které vás dovedou ke spokojenému vztahu!

Už jste se pokoušeli změnit manžela či manželku, ale příliš velký úspěch jste nezaznamenali? Toto úsilí většinou člověka stojí jen hodně energie a je korunované marností.

Objevili jste již také, že čím více se ve vztahu obětujete a snažíte, tím méně si vás ten druhý váží?

Jste-li se silami u konce, je čas pochopit, že skutečné a trvalé proměny manželství či vztahu můžete dosáhnout jedině tehdy, pokud začnete změnami u sebe.


Jak vám koučink pomůže vyřešit manželskou krizi

 • Odhalíte konkrétní příčiny svého problematického vztahu.
 • Krok po kroku je začnete s trvalým efektem ze svého života odstraňovat.
 • Zásadně si změníte svůj pohled na sebe, z čehož přirozeně vyplyne i změna vašeho chování v manželství či v partnerství .
 • Díky změně svého myšlení a chování budete umět své vztahové problémy vyřešit ke své spokojenosti.
 • Uvědomíte si, co jste dělali špatně a pochopíte, jak to dělat jinak.
 • Najdete svoji cestu ke šťastnému a hodnotnému partnerskému vztahu.

Manželskou krizi se většina párů snaží řešit, ale málokterý pár umí přijít na kloub jejím skutečným příčinám. Tak se stává, že se lidé marně snaží se řešit až důsledky vztahové krize a nikoli její příčiny.  Proto je velmi málo párů, které krizi k oboustranné spokojenosti  samy překonají. Tak nějak cítíte, že patříte mezi ně?

Nevěšte hlavu, ale zkuste si připustit, že snaha vede většinou jen do vyčerpání. Proč? Protože se snažíte s pořád stejným způsobem myšlení, ze kterého vychází vše, co vymyslíte a pak uděláte.

Se „starou hlavou“ nejdou dělat nové věci. A proto je potřeba pro úspěšné vyřešení dlouhodobé manželské krize napřed zapracovat na sobě a na svém pohledu jak na sebe, tak na toho druhého.


Jaké výsledky můžete očekávat

 1. Změníte způsob myšlení, náhled na sebe a začnete se vnímat jako spokojení a hodnotní lidé:
  • zdravě si navýšíte  sebevědomí,
  • přestanete se bát chyb a budoucnosti,hamburg-1508779
  • získáte důvěru v sebe a ve své jednání,
  • naučíte se správně rozhodovat a za svým rozhodnutím si stát,
  • přijmete své tělo a budete spokojeni s tím, jak vypadáte.
 2. Díky změně svého myšlení (bod 1), se naučíte i jinak přistupovat k manželovi či k partnerovi.
 3. Díky změně svého myšlení (bod 1) a jinému přístupu (bod 2), se teprve může skutečně proměnit i váš vztah.

Změny dosažené koučinkem jsou trvalé.


Příčiny vztahových problémů a manželských krizí

Každý člověk, který se ve vztahu necítí dlouhodobě dobře nebo právě prožívá krizi, postrádá zdravé sebevědomí a nemá se příliš rád. Kdyby tomu totiž bylo jinak, uměl by si ve vztahu poradit ke své spokojenosti nebo by ze vztahu dokázal odejít.

Když vás trápí chování partnera, potřebujete se proto soustředit napřed na sebe a dát se tzv. do pořádku. Jen tudy vede cesta k úspěchu! V partnerství můžete zažívat jen takové problémy, které svým chováním dovolíte partnerovi způsobovat nebo si je způsobujete sami. Nic jiného prosím nehledejte!

Manžel či manželka vám svým chováním a svým přístupem k vám jen zrcadlí míru vašeho sebevědomí a sebedůvěry. Například: cítíte, že manžel či partner vás už nemiluje. Nemůže vás milovat, pokud se takoví, jací jste, nelíbíte ani sami sobě, vidíte na sobě spoustu chyb a nejste se sebou spokojení. Nebo můžete mít pocit, že si vás vaše polovička neváží. Nakolik si vážíte sami sebe a jak moc se pokládáte za skvělého člověka? Už také vidíte souvislosti?

Pokud řešíte krizi ve vztahu, odpovězte si na následující otázky a buďte k sobě upřímní:

 • Jak moc si věřím? girl-1210811
 • Kolik chyb na sobě vidím?
 • Co všechno bych na sobě chtěl/a změnit, abych se cítil/a skutečně spokojeně?
 • Na kolik si sebe právě teď vážím?
 • Vidím sama sebe jako skvělou ženu / sám sebe jako skvělého  muže?
 • Jsem spokojený/á s tím, jak vypadám?
 • Vidím smysl svého života a svoji hodnotu pro sebe i pro druhé?

Ruku na srdce, jak jste dopadli? Myslíte si ještě, že vás partner/ka mohou vnímat jinak než jak sebe sami vnímáte?

Přestože se možná snažíte vypadat navenek lépe, ledocos se vám daří skrýt a sami před sebou se tváříte, že to není tak zlé, tak vězte, že o skutečné realitě přesně vypovídá kvalita vašeho vztahu. Milí přátelé, přestaňte se nechat trápit svými polovičkami a zapracujte na sobě.

Příčinou krizí ve vztazích nejsou chyby, které se snažíte napravovat a neopakovat, ale vaše nízké sebevědomí. Uzdravte své sebevědomí. Jedině tudy vede cesta k získání partnerova či partnerčina obdivu, uznání, lásky a manželské spokojenosti.

Zdravé sebevědomí vás také může dovést k poznání, že si zasloužíte vedle sebe někoho lepšího. Pokud to tak budete cítit a pokud to budete pokládat za správné řešení, tak ale jedině se zdravým sebevědomím jej dokážete v klidu a ve spokojenosti uskutečnit.

Pokud se chcete zdržovat blouděním v manželské krizi, zahrňte manžela svými požadavky na změny, které od něj očekáváte a udělejte z něj viníka své nespokojenosti nebo se jako ti špatní můžete cítit vy sami. Nic dobrého tím ale nezískáte.


Cena koučinku

Zahrnuje naprosto individuální přístup, šitý na míru přímo vašim potřebám.  Samozřejmostí je maximální využití jak mého odborného koučinkového vzdělání, které si neustále rozšiřuji, tak i zkušeností, získaných za 20 let praxe s klienty.

Koučinková konzultace trvá 1,5 hod. a stojí 2.000 Kč. Můžeme se setkat buď osobně nebo on-line formou.

AKCE! První koučinkovou konzultaci (1,5 hod.) získáte  za 1.700 Kč.


Reference

„Chtěl jsem s vámi řešit chování své ženy a dostat rady, jak na ni 🙂 a namísto toho jste mi ukázala, že než na toto dojde, mám co dělat sám se sebou. Jaká to byla pravda…“ Více zde.


Chci vyřešit manželskou krizi

Na základě níže vyplněného formuláře se můžete na cokoliv zeptat nebo si domluvit termín první koučinkové konzultace. Můžete mi i zavolat na 724 744 200. Ráda se vám budu věnovat.


Přečtěte si k tématu

Podřizujete se ve vztahu?

anger-1197374Co dělat v problematickém vztahu
girl-1210805Po krachu vztahu a nuceném odchodu z práce jsem byla na dně…
help-153094_1280Potřebujete kouče?

Top