Pro pokročilé: Vysoká škola spokojenosti

Našli jste už svoji hodnotu, jste si jí plně vědomi a máte se rádi? Přesto vás ale dosažení spokojenosti stojí někdy hodně sil? Již víte, jak spokojenost chutná, ale ještě vám ji občas někdo nebo něco pokazí a neprožíváte ji proto v každém okamžiku? Udělejte ještě jeden krok a osvojte si, jak žít ve spokojenosti stále!

Být stále spokojení, není nereálné. Naopak, je to hlavní smysl lidského života. Až ve stálé spokojenosti, nerušené rozčilováním se, strachem z toho, co bude nebo lítostí, jste tím největším pokladem pro sebe i pro okolí a můžete opravdově tvořit i růst. V nespokojenosti to nejde.


Jak být spokojený, ať se děje co se děje

Pokud jste ve fázi, kdy už děláte jen to, co skutečně sami chcete a pomoc druhým je pro vás radostí, vážíte si sebe, máte přátele i pěkné vztahy, pak už jste ušli kus cesty a udělali jste pro sebe hodně.

Vnímáte ještě některé „zádrhele“ spokojenosti?

 • Pro dosažení své spokojenosti musíte občas dělat i nepříjemné věciman-272675
 • Musíte svoji spokojenost někdy bránit
 • Určitý typ lidí si nesmíte k sobě pustit příliš blízko
 • Jsou lidé, jejichž chování kritizujete a odsuzujete jako špatné
 • K některým lidem cítíte lítost
 • Je vám smutno z dění ve světě nebo ze stavu naší planety
 • Trápí vás různé nemoci a úrazy

Není to s vaší spokojeností ještě úplně ono? Musíte pro dosažení kýženého výsledku ještě někdy jednat i mimo svoji spokojenost? Žijete v režimu, kdy se občas úsilím (nespokojeností) teprve dopracujete ke spokojenosti? Pak ještě stálá spokojenost není vaší realitou. Většina lidí si toto střídání spokojenosti s nespokojeností ani neuvědomuje nebo jej pokládají za normální a nezměnitelné.

Spokojenost můžete prožívat, ať se děje, co se děje. Pozor, rozhodně to neznamená, nechat si vše líbit!

Stálá spokojenost, to je umění najít vždy něco dobrého na všech situacích, kterým jste vystavování a umění každou situaci ve spokojenosti zpracovat pro svoje dobro a pro svůj růst. Od toho zde tyto situace jsou.

Spokojenost znamená umět se prosadit a umět si zajistit své potřeby bez pocitu úsilí, napětí, boje a vyčerpání a také bez ubližování druhým, byť jen v myšlenkách. I to, že druhého člověka vnímáte negativně a něco špatného si o něm myslíte, sami pro sebe jej zkritizujete nebo zavrhnete, je vaše nespokojenost, doprovázená negativní energií.

Touto negativní energií pak ubližujete jak sobě, tak i okolí, protože pod jejím vlivem se nejenom cítíte sami zle, ale také jednáte s ostatními a na své okolí tak negace přenášíte.


Je těžké udržet spokojenost? Obzvlášť, když…

 • Někdo vůči vám jedná nečestně.girl-1064658
 • Jste okradeni.
 • Vybourali jste právě auto.
 • Čelíte nadávkám nebo rozmrzelosti a nevstřícnosti.
 • Narazíte na člověka, který se chce mít na váš úkor dobře a je bozohledný.
 • Zlobí vás děti.
 • Věci nevychází tak, jak jste chtěli.
 • Ukončujete partnerský vztah nebo jste postaveni před rozhodnutí partnera, které se vám vůbec nelíbí.
 • Vidíte hrůzy ve světě, hladovějící děti a zničenou přírodu…

Ano, tohle a mnohé další, jsou situace, kdy naprostou většinu lidí opouští spokojenost. Už vás slyším jak se ptáte, z čeho byste ji asi tak měli čerpat, když se vám děje právě tohle? Jenže, jak jsme si už řekli v úvodu, jedině ve spokojenosti je možné hodnotně tvořit a osobnostně růst.

Vaše případná pomoc druhým, musí vycházet jedině z vašeho stavu spokojenosti a radosti, pokud má mít hodnotu jak pro ty, kterým pomáháte, tak i pro vás (ve formě dobrého pocitu a radosti). Stejně tak situace, ve kterých teď prožíváte vztek, odpor, lítost, kritiku nebo odsuzování, můžete vyměnit za stav řešení ve spokojenosti. Ve stavu spokojenosti totiž všechny situace nejen že vyřešíte mnohem lépe, ale i důsledněji a především, vám bude dobře už v průběhu jejich řešení!

Pojďme se zamyslet nad větou: jen ze spokojenosti může vyrůst další spokojenost. Je logická? Dává smysl? Stejně, jako že ze zasetého hrachu sklidíte další hrách? Aha, takže pak dává smysl i to, že pokud zasejete nespokojenost, sklidíte nespokojenost, že? Tomu ale bohužel většina lidí nerozumí nebo nechce rozumět a myslí si, že mohou sít nespokojenost bez toho, aniž by ji později sklidili.


Jak sklízet trvalou spokojenost

Trvalá spokojenost nevyroste z „vyčištění“ vašeho života od nepříjemných věcí nebo z vyloučení nepříjemných lidí kamsi daleko o vás. Nesklidíte ji ani z vyhraných situací, jež vám daly zabrat. O pravé a trvalé spokojenosti hovoříme tehdy, když dokážeme se spokojeností přijmout všechny věci, situace a lidi, kteří nám vstupují do života a ve spokojenosti všechno i řešíme, aniž bychom se ze spokojenosti vychýlili.

haystack-1343934

Spokojenost znamená dělat vždy to nejlepší, co umím, mít u toho čisté svědomí a zároveň neubližovat svým chováním druhým.

I k člověku, který krade můžete přistupovat ve spokojenosti a s láskou, přestože voláte policii. V tu chvíli děláte vše, abyste si zachovali vlastní spokojenost = ubránili svůj majetek a zároveň zloději pomohli pochopit, že krást není správné. Jestli to on pochopí nebo ne, není to nejdůležitější.

Pro vás je nejdůležitější záměr, se kterým v tu chvíli jednáte. Ten se počítá.

Když se bráníte manipulaci, můžete odmítnout manipulanta s krásným pocitem, že vám zůstává vaše svoboda a zároveň pomáháte dotyčnému naučit se respektovat. Udělujete mu s láskou cennou lekci, která mu může v dalším životě pomoct. K dítěti je možné přistupovat ve spokojenosti, i když se třese dům jeho řevem. Důležité je, aby se netřásl i vaším :-).

V tu chvíli budete spokojení, když dítěti neuhnete a naučíte jej, že řevem si nic nevymůže. Bude to dobré pro jeho život? To nejlepší! A vy jste klidní, protože jednáte s láskou k němu, udělujete mu cennou lekci, i když ono to zrovna nechápe.

Ale pokud byste uhnuli, budete nespokojení, že? Pokud byste začali křičet, budete své dítě v tu chvíli nesnášet. A kde je vaše spokojenost? Na hony vzdálená.


Naučte se stálé spokojenosti, ať se děje co se děje. K tomuto stavu vede další krok růstu a s ním spojený trénink ve vaší každodenní životní praxi, neboli:

Vysoká škola spokojenosti pro pokročilé

Už dobře víte, že být spokojený sám se sebou, je cenný základ, ale pro celkovou spokojenost a naprostý klid, který můžete zažívat ať se děje, co se děje, ještě nestačí, že?

Co vám přinese vysoká škola spokojenosti a co vás v ní se mnou čeká?

 • Pochopíte smysl lidského života z nadhledu, bez tíže ega.
 • Odhalíte, proč je i občasná nespokojenost špatná jak pro vás, tak pro vaše okolí.
 • Objevíte, jaký význam mají negativní situace pro vás a jaký pro ty, kteří je způsobují.
 • Pochopíte, proč se vám negativní situace musí dít a uvědomíte si, že jejich množství i pocit, s jakým je zvládnete, máte sami ve svých rukou.
 • Odhalíte, jak obrovsky pozitivní význam mají všechny situace pro vás i pro druhé za podmínky, že je zvládnete nikoli jen ke své spokojenosti, ale po celý čas je budete zvládat ve své spokojenosti, což je veliký rozdíl.
 • Zjistíte, co skutečně znamená „jednat s láskou“.
 • Naučíte se jednat s láskou. Už slyším, jak říkáte: Cože, jednat s láskou, když on mi ubližuje? To ho mám nechat? Ne, nenecháte jej a dokonce budete ještě mnohem úspěšnější v tom, jak situaci vyřešíte. Budete spokojení už v průběhu řešení a nikoliv až po té, co to či ono vyřešíte!girl-410175
 • Objevíte velký přínos, který vám jednání s láskou přinese – klid a naprostou vyrovnanost.
 • Díky jednání s láskou pochopíte, jak na první pohled negativní situace nemusí být pro vás vůbec negativní a jak moc záleží na úhlu pohledu.
 • Zbavíte se pocitu křivdy – proč zrovna vám se tohle musí dít?
 • Odhalíte, proč býváte svědky neštěstí nebo zloby druhých a co si z toho můžete odnést dobrého.
 • Zbavíte se zloby, vzteku či lítosti.
 • Zjistíte, proč vás někdy spokojenost stojí ještě velké úsilí a jak to od teď dělat jinak.
 • Naučíte se, jak být spokojení, v klidu a plní energie. Pořád.

Zdá se vám pořád stálá spokojenost nereálná? Obtížně dosažitelná? Jako bláhový sen? Spokojenost je jediný opravdový a přirozený princip našeho bytí, který se ale z našich životů kamsi vytratil. Je to jediný stav, ve kterém dokážeme hodnotně tvořit a být nejvíce platní pro sebe i pro své okolí. Dostat se až sem, můžete i vy.

Vy, kteří chcete žít v trvalé spokojenosti a pochopit pozitivní význam všeho, co se děje okolo vás, můžete počítat cca se dvěma koučinkovými konzultacemi, které většině z vás, v osobním růstu pokročilých, stačí na překročení hranice pochopení a naučení se, jak dosáhnout stálé spokojenosti.


Cena koučinku

Zahrnuje naprosto individuální přístup, šitý na míru přímo vašim potřebám.  Samozřejmostí je maximální využití jak mého odborného koučinkového vzdělání, které neustále rozšiřuji, tak zkušeností, získaných za 20 let praxe s klienty.

Koučinková konzultace trvá 1,5 hod. a stojí 2.000 Kč. Můžeme se setkat buď osobně nebo on-line formou.

AKCE! První koučinkovou konzultaci (1,5 hod.) získáte  za 1.700 Kč.


IMG8146- 200k_outChcete žít ve stálé spokojenosti?

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, ráda vám odpovím. Chcete-li na své stálé spokojenosti se mnou začít pracovat, proveďte nezávaznou poptávku koučinku, jenž se věnuje tomuto tématu. Každý koučink je zcela individuální podle vaší životní situace, vaší osobnosti a vašich potřeb.

S přáním stálé spokojenosti, vaše Marta

Poznámka: Na základě níže vyplněného formuláře dostanete všechny potřebné informace. Můžete mi i zavolat na 724 744 200.

Top