Seriál: Zůstaňme zdraví, navzdory době koronavirové a dobám všem!

V duchu tvoření reality jsme většinou nevyrostli, ale budeme-li i nadále žít v domnění, že realita kolem nás je dána a my ji můžeme jen objevovat a podřizovat se jí, pak se pasujeme do role obětí, které toho moc nezmohou. A my přece chceme zůstat zdraví a veselé mysli, že?

Už stará moudrá učení a teď i moderní kvantová fyzika potvrzují, že na co zaměříme svoji pozornost a kam nasměrujeme tok svých myšlenek, to nám tzv. roste. Výsledky našeho myšlení, našich postojů i jednání, vidíme a vnímáme dnes a denně nejen ve formě svých pocitů, ale také jako hmatatelnou – hmotnou realitu. Realitu si tvoříme sami.

Háček je v tom, že na takový přístup k sobě, k životu a ke světu, není většina lidí zvyklá. Pod vlivem výchovy a často negativního a bázlivého, slabého nebo agresivního okolí, běžně pochybujeme o sobě, o své síle, o svých možnostech, o sebeléčebné schopnosti těla. Nevěříme obrovskému vlivu negativního nebo pozitivního smýšlení na naše životy, i na svět kolem, který tak spolutvoříme. Tak nás to totiž často učili, nevěřit si. Rodiče, škola nebo dnes už zastaralé pojetí fyziky, ti všichni dlouhá léta hovořili o tom, že okolní svět můžeme jen objevovat z role pozorovatele a případně si na něj dávat pozor.

Pojďme společně tvořit svět, ve kterém se dobře žije, ve kterém jsme zdraví, klidní a veselé mysli!

Právě teď to může být ještě důležitější než kdykoliv jindy.  Sdílím s vámi desatero, které vede mě:

  1. PŘÍTOMNOST

  2. PĚČE O SEBE

  3. IMUNITA

  4. ODPOVĚDNOST

  5. SOUCIT A POMOC

  6. POZITIVNÍ PŘÍSTUP A HUMOR

  7. KLID

  8. SÍLA

  9. VÍRA

  10. POKORA

Je dobré nevrhat se na všechno naráz, obzvláště když s takovým přístupem a změnou dosavadního myšlení rozhodli třeba právě začít.

Uděláme si z desatera seriál a každý den si posvítíme na jeden bod! Ještě dnes začneme s přítomností, podrobnosti najdete v dalším článku.

 

S láskou vaše Marta

 

Top