Patero vnitřního klidu

1. Nepřemýšlejte tolik a více věřte svým pocitům a intuici! 

A to i přesto, že vás to nikdo neučil. Mně také ne :-). Vaše intuice a váš dobrý pocit jsou nejlepšími průvodci životem, ale nejde po nich chtít ani argumenty, ani fakta a už vůbec žádné jistoty. Příliš racionality, přemýšlení, logiky, potřeby jistot a kontroly, vzbuzující neustálý strach, jsou největšími překážkami k prožívání vnitřního klidu a spokojenosti.  Myšlenky nikdy neberou konce a naše představivost, co všechno by se mohlo stát, je bezbřehá. V ní a ve výčitkách či v lítosti, plynoucí z minulosti, je možné se utopit na celý život. A přitom jediné, co skutečně všichni máme, je přítomnost. Tady a teď jsme svobodní, pokud se oprostíme od pout minulosti a budoucnosti. které jsou jen v myšlenkách. Nejsou skutečné, protože buď už jsou pryč nebo ještě neexistují. Pokud tedy nepustíme ke slovu strach, můžeme tady a teď plně vnímat, co nám dává smysl a co právě chceme. Šance k  uskutečnění je právě tu. Tady a teď, protože nikdy jindy to nejde :-).

2. Dělejte svá vlastní rozhodnutí a nebojte se je naplňovat!

Nikdy přece záměrně nevytváříte chyby. Přesto je strach z nich obrovský a dokáže člověka znejistit natolik, že mnohdy není schopen žádných rozhodnutí. Chyby neexistují. Existují jen naše volby a rozhodnutí, které buď naplňují naše očekávání nebo nás překvapují svým výsledkem. Ani jedno není špatně. Stačí jen důsledky svého jednání nebo důsledky vlivu okolí umět přijmout a jít dál. I když se dějí věci, které jste nechtěli, tak jsou nyní součástí vašeho života. Stačí se k nim postavit čelem. Možná je budete moct změnit a možná bude třeba se s nimi vyrovnat a přijmout je. Obojí je možné.  Čas vždy ukáže, že každé naše rozhodnutí či nějaká událost pro nás byli dobré. I když mnohdy jinak, než jak jsme chtěli.

Pokud se spoléháte na rozhodnutí či ujišťování druhých, vzdáváte se svého života. Nikdo nemůže vědět lépe než vy, co je pro vás dobré. Můžete se poradit, ale konečné rozhodnutí by mělo být vaše. V souladu s vašimi pocity, názory a životními hodnotami. Pokud člověk uhýbá a potlačuje se, tak jen přežívá. Seberte odvahu k vlastnímu životu, je to zázrak, když jej necháte naplno se projevit v celé své kráse!

3. Odpovědi na otázku, co je pro vás teď dobré, najdete jedině uvnitř sebe!

Pokud budete hledat návod k vlastnímu životu u druhých nebo v majetku, moci a postavení, pořád to nebude ono a budete mít málo. Obraťte své zraky dovnitř sebe. Opusťte zažité představy toho, co by se mělo či nemělo,  jak se na vás kdo bude dívat a co si pomyslí. Ale pozor! Nehledejte v hlavě. Hledejte ve svém srdci, co byste vlastně teď ve svém životě chtěli a co už ne, co by vás těšilo a co vám dává smysl. Ne druhým, ale vám! I když to možná zpočátku půjde ztuha, tak věřte, že vaše nitro s vámi opět začne mluvit, i když bylo třeba dlouhá léta umlčováno.

4. Věřte, že i vy máte sílu změnit svůj život k dobrému!

I když se možná cítíte slabí, vyčerpaní a semletí životem, lidmi i okolnostmi, nevěště hlavu. Vaše slabost pravděpodobně pochází z dlouhodobého trápení, jemuž lze kdykoliv, když se k tomu rozhodnete, udělat konec a krok po kroku získat zdravé sebevědomí. Každý z nás má dostatek síly, energie, talentu, znalostí i prostředků na kvalitní život, jež mu bude dávat smysl a naplnění. A to i přesto, že to tak možná teď nevypadá.

5. Přestaňte věřit, že v moci, penězích, majetku nebo kariéře se skrývá štěstí!

Štěstí buď je nebo není. Neskrývá se v naplňování cílů nebo jen na krátkou dobu. Štěstí je stav, ve kterém lze cokoliv dělat, ale děláním jej nelze získat. Dělejte, co pokládáte za správné, při čemž se cítíte dobře, co vás baví, co je z vašeho úhlu pohledu důležité a prospěšné, nebo-li buďte šťastní na své životní cestě! Výsledkem tohoto procesu, této cesty, může být i hodně peněz, velká kariéra, obrovský úspěch. Ani jedno z toho by ovšem nemělo být primárním cílem, který vás stresuje. Viditelný a možná i v očích druhých velkolepý úspěch se může stát důsledkem vašeho šťastného života. Je to dokonce mnohem pravděpodobnější než když se o něj budete se životem rvát. Nebo se velkolepý úspěch nedostaví, ale to vás již nebude trápit, protože v tom už své štěstí více nebudete hledat. Budete jej už  mít. Teď. Na své životní cestě, která vás bude bavit, těšit a kterou budete skutečně prožívat, nikoli přežívat. Nikdo z nás nevíme, kam nás naše cesta zanese, ani kdy skončí, přesto pořád mnozí žijí pro jakési iluzorní „až pak“.

Zdá se vám těžké udělat ve svém životě potřebné změny? Ráda vám pomohu vykročit za vaším dobrým pocitem. Krok za krokem.

Srdečně vaše 


IMG8146- 200k_outChcete nalézt svůj vnitřní klid?

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, ráda vám odpovím. Chcete-li na řešení své situace se mnou začít pracovat, proveďte nezávaznou poptávku koučinku, jenž se věnuje tomuto tématu. Každý koučink je individuální podle životní situace, vaší osobnosti a vašich potřeb.

Poznámka: Na základě níže vyplněného formuláře dostanete všechny potřebné informace. Můžete mi i zavolat na tel: 724 744 200.

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Please copy the string DDqv3K to the field below:

Top