Jak vám pomůže „vůně“

Žasnu nad tajemstvími přírody, snad jich ani není konec. Byly to z počátku vůně esenciálních olejů, které mi otevřely v životě další vrátka. A ta si po hlubším prozkoumání, už rozhodně nechám otevřená dokořán.

Staří Číňané nazývali  esenciální oleje dušemi rostlin, považovali je za inteligenci nebo také poslání té které byliny, stromu nebo trávy.

Dokážete si představit třeba sílu máty peprné, obsažené ve 25 šálcích čaje? Kristepane, kdo by pil naráz 25 šálků jakéhokoliv čaje, říkáte si.Tak si představte, že aroma 25 šálků mátového čaje se skrývá v jedné kapce kvalitního esenciálního oleje této byliny. A co na to naše tělo a duše?

Bolí vás žaludek?

Po mátě jsme zvyklí sáhnout, když je nám zle od žaludku. Ano, s mátou v tomto směru mám také své dobré zkušenosti.  Sáhla jsem ale po pravé čisté mátové esenci a dočkala se díky její síle ještě něčeho mnohem zajímavějšího.

Velký dojem na mě udělal už fakt, že mátový olej obsahuje 300 různých složek a více než 1000 mikročástic. Uf, příroda nešetří.

A co když bolí duše?

Sleduji, jak mi toto mistrovské přírodní dílo poskytuje dlouhodobý chladivý efekt na spáncích a ve chvíli, kdy začínám pociťovat únavu, přináší povzbuzení a nový přísun energie. Velmi rychle mě zbavuje bolesti hlavy, kterou si  už nějakou tu hodinku pěstuji. Tak jsem se poprvé seznámila s mátovým olejem.

Může to proběhnout ale ještě i jinak. Odstranění nepříjemností s trávením, které od máty prvoplánovitě očekáváme, se promítá i do emoční roviny a tam je to skutečně zajímavé. Máta umí člověk připravit nejen o bolest žaludku, ale také o pocit znechucení a deprese. Příjemná souvislost, že?

Mátové esenci se říká olej radosti. Již před mnoha staletími v ní lidé objevili sílu, která dokáže odvést duševní bolest, posílit mysl, tělo i ducha a dodat zpět pocity štěstí a nadšení. Máta vyvolává pocit lehkosti, ale radí si i s bolestí zubů a zbavuje návalů horka. Umí z těla odvést toxické látky a peprmint v ní obsažený, má relaxační účinky.

Moudrost a síla přírody

Mnohdy je velmi náročné získat destilací esenci ze jeho rostlinného nositele a tak jsou některé z těchto olejů velmi ceněné a vzácné. Některé lze ale zase získat docela snadnou cestou, pomocí lisování. Na každý pád účinky, skryté v těch malých kapkách, jsou až ze sféry neuvěřitelnosti. Dlouhá léta jsem měla esenciální oleje spojené jen s příjemnou vůní. Byla jsem v tomto směru prostě chudá duchem. U pravých esenciálních olejů je vůně totiž jen začátkem. A co všechno se skrývá za ní, přijďte objevit. Ráda vás na této cestě doprovodím. Můžete se seznámit se svými konkrétními esencemi, je jich z 80 druhů. A nechat je, aby i vám vstoupili celou svou silou do života.

Provoněné a spokojené dny vám přeje vaše Marta

Top